Tesco Business Game 2013

V online súťaži Tesco Business Game tímy zo Slovenska obsadili druhé a tretie miesto.

Len málo chýbalo slovenskému tímu k víťazstvu v medzinárodnej online hre Tesco Business Game. Účastníci zo Slovenska tak obsadili druhé a tretie miesto. Do súťaže sa celkovo zapojilo 195 tímov z Turecka, Maďarska, Českej republiky a Slovenska, pričom zástupcovia Slovenska obsadili hneď štyri priečky v prvej desiatke víťazov. Hra prebiehala od 25.3. 2013 do 4.5. 2013. Odovzdávanie diplomov s darmi prebiehalo 15. júla 2013 v Centrále spoločnosti Tesco Stores SR, a.s. v Bratislave.

"Jednou z našich priorít je pomáhať mladým nestratiť sa na trhu práce. Som presvedčená, že práve tieto aktivity sú krokom správnym smerom," vyhlásila Andrea Kožuchová, personálna riaditeľka spoločnosti Tesco Stores SR, a.s.

Čo bolo podstatou on-linovej hry?

Prostredníctvom hry Tesco Business Game sa trojčlenné tímy starali o virtuálne hypermarkety. V úlohách riaditeľa obchodu, manažéra predaja a manažéra zákazníckych služieb museli online zvládnuť každodenné úlohy v Tesco obchode. Napríklad zabezpečenie dostatku tovaru, úspešne ho predávať aj formou zliav, vhodnou propagáciou dokázať čeliť tlakom konkurencie, ale vedieť sa aj dobre postarať o svojich zamestnancov. O víťazoch nakoniec rozhodli obchodné výsledky. 

Aké sú dojmy víťazov z hry?

"Hra bolavitaz zaujímavá, skúšali sme počas nej rôzne stratégie. Taktiku sme neustále zdokonaľovali a pritom sme museli stále predvídať, čo budú robiť ostatné tímy– naši konkurenti na trhu," uviedla Michaela Kostolná z víťazného slovenského tímu.

"Prvé kolá sa nám nedarilo, lebo sme ceny nastavili privysoko. Ale potom sme našli správnu stratégiu, podarilo sa nám zvýšiť spokojnosť zákazníkov a ako rástla ich spokojnosť, darilo sa aj nám," dodal jej spoluhráč Ľubomír Kaliský.

Popis foto: zľava Ľubomír Kaliský, Andrea Kožuchová, Michaela Kostolná a Oliver Wollmuth, Tesco Stores SR, a.s.

Každá krajina má svojich národných víťazov - absolútnym víťazom sú študenti z Maďarska.

Z hľadiska krajín sa do súťaže v najväčšom počte zapojili tímy z Maďarska, celkovo hralo 61 tímov, o jeden tím menej postavili Česi. Slovenských súťažných družstiev sa zapojilo 40 a tureckých súťažiacich bolo 34.

V každej krajine, kde Tesco Business Game prebehla sú odmenené tri prvé tímy, pričom absolútnym víťazom sa stal tím študentov z Maďarska.                                                                                                                  Kompletné výsledky možno nájsť na  internetovej stránke http://game.tesco-graduates.sk/. 

"Víťazom srdečne blahoželáme, dúfame, že im vedomosti a skúsenosti, ktoré v Tesco Business Game získali pomôžu i v ďalšej kariére, " uzatvára Andrea Kožuchová, personálna riaditeľka Tesco Stores SR, a.s.

Tesco Business Game v kocke:

 • Tesco Business Game je virtuálna nadnárodná súťažná hra, ktorá simuluje chod skutočného hypermarketu, a ktorú zorganizovala spoločnosť Tesco v krajinách Európy, kde pôsobí
 • Do hry sa zapojilo 40 trojčlenných tímov vysokoškolákov zo Slovenska, 61 z Maďarska, 60 z Čiech a 34 z Turecka
 • Hra trvala od 25. marca do 4. mája 2013
 • Hra má národných víťazov, ktorí dostali iPady, strieborní iPhony a bronzoví iPody:
  •  1. miesto – Michaela Kostolná, Oliver Wollmuth a Ľubomír Kaliský
  •  2. miesto – Zuzana Kobelovská, Kristína Kováčiková a Terézia Fábryová
  •  3. miesto – Jozef Fabuš,Ivan Stríček a Ondrej Maslák
 • Absolútnym víťazom sa stal tím študentov z Maďarska, ktorých navyše čaká zájazd do Londýna, kde si pozrú nielen mesto, ale navštívia aj centrálnu kanceláriu  Tesco plc
 • Tesco plánuje v hre pokračovať aj na budúci rok
 • Spoločnosť Tesco Stores SR dlhodobo spolupracuje s vysokými školami – so študentmi počas ich štúdia a aj po skončení nachádzajú v Tesco obchodoch uplatnenie s možnosťami ďalšieho kariérneho rastu

 

Prihláste sa do programu

Prihláste sa do Graduate programu a naplňte tiež svoj príbeh!

Prihláste sa do programu

Kontakt

Tesco Stores SR a.s.
Centrálna kancelária
Kamenné nám. 1/A
815 61 Bratislava

Webová stránka http://tesco-graduates.sk je určená študentom a absolventom vysokých škôl. Pokiaľ už máte pracovné skúsenosti a záujem o konkrétnu ponuku, navštívte portál Profesia.sk, kde sú uverejnené aktuálne voľné pracovné pozície.

Copyright 2013 TESCO STORES SR, a.s.